Subli söödad

Ruila Kliinik » Subli söödad

Subli  logo

 

Subli® pakub hobuste ja ponide kõrgkvaliteetsööta, mida valmistatakse 100% ohutust taimsest toorainest nagu kaer, oder, mais, aganad, linaseeme ja puhtad looduslikud ürdid. Hobusesööda eksperdina oskab just Subli® oma laialdase tootevalikuga pakkuda hobuste ja ponide jaoks parimat,     et tagada nende tervis ja elujõud ning saavutada maksimaalseid tulemusi.

 

Ülemaailmne tootearendus ning vastavus kvaliteedinõuetele

Subli® meeskonna spetsialistid tegelevad pidevalt saadavalolevast toorainest kvaliteetsööda valmistamisega ning koguvad globaalselt värskeid teadmisi uute toodete väljaarendamiseks.

Vastavus sertifikaatidele +GMP, HACCP, ISO 9001, EKO ja TrusQ tagab sööda püsivalt kõrge kvaliteedi ning turvalisuse ja viib Subli® ülemaailmselt juhtivale positsioonile.

 

Parimate tulemuste saavutamiseks

Lisaks energiale ja proteiinidele on hobuste dieetsööda olulisteks osisteks mineraalid, mikroelemendid ja vitamiinid. Vitamiinid on hädavajalikud ensüümkatalüüsil, mineraale on vaja kehaliseks arenguks ning mikroelemendid mängivad olulist rolli ainevahetuses ning immuunsüsteemi tugevdamisel. Koresööt võib koostise osas suuresti erineda ja nõnda on Subli® puhul tehtud valik stabiilsete, kõrge bioloogilise väärtusega mineraalainete ja vitamiinikomponentide kasuks.  Subli® on ka selliste organisatsioonide nagu KNHS ja NHB Deurne sponsor ja varustaja.

 

Paku oma hobusele parimat

Hobused ja ponid pakuvad meelelahutus- ja lõõgastusvõimalusi ja leiavad rakendust nii profispordis kui vabaajaveetmisel, vajades parimate tulemuste saavutamiseks aga optimaalset hoolt. Soorituse parandamiseks pakub Subli® :

   maitsva ning tulemuslikkust tõstva toidu varusid;

   laia toiduselektsiooni sobivaima valiku tegemisel;

   kõrge bioloogilise väärtusega ja elutähtsaid vitamiine, mineraale, mikroelemente ning vajalikke aminohappeid sisaldavaid söötasid;

   vajalikke rasvhappeid maksimaalse vastupidavuse ning karvkatte kena läike saavutamiseks;

   väikest asjatundlikke nõuandeid sisaldavat Subli® kasutusjuhendit;

   parimat hinna/tulemuslikkuse suhet.

 

Lisaks saadaval

Lisaks Subli® söötasid puutuvale informatsioonile võite varustaja poole pöörduda ka muudes küsimustes nagu näiteks:

   Subli® optimix (erinevas mahus söödad);

   pressitud kaerad;

   aganad;

   lutsern;

   plokid ja briketid;

   Sprayfo Foal (piimaasendaja);

   koresööt;

   allapanu;

   hoonestusnõuanded;

   nõuanded rohumaa hooldamiseks;

   karjamaa rohuseemnesegud;

   pestitsiidid;

   nõuanded sõnnikukäitlusel;

   erialased nõuanded;

   söödaga seonduvad küsimused;

   väetamisnõuanded;

   väetised.

 

Tootevalik

Subli® poolt pakutavast valiku tegemisel on määravaks mitmed asjaolud: looma suurus ja tüüp, sugu, iga, rakendusala ning pakutav koresööt. Lisaks korralikule tallile, treeningule ning hoolitsusele saate Subli® laialdase tootevaliku abil anda oma parima hobuse tervise ja elujõu tagamisel.

Umbes 60% hobusele või ponile vajaminevast energiast peaks tulema koresöödast, mis mängib toidusedelis väga olulist rolli. Kahjuks on sageli teadmata tarvitatava koresööda toiteväärtust oluliselt mõjutavad asjaolud nagu söödas sisalduv rohutüüp, väetustingimused, lõikusaeg ja -tingimused, sööda tootmistingimused, kas tegemist on heina või siloga, ladustustingimused ja sööda vanus. Nõu saamiseks pöörduge Subli® spetsialisti poole või analüüsige koresööta.

 

Subli baassööt.

   Ammendav täiendus koresöödale;

   ei erguta liigselt;

   ponide ja hobuste vabaajasööt.

 Subli® BacicCube on korralikku koresööta täiendav lisand, sisaldades kõiki hobustele ja ponidele igapäevaselt tarvilikke vitamiine, mineraale ja mikroelemente. Sööda toiteväärtus on madalam kui SportCube’i puhul, mis muudab selle sobivaks hobuste ja ponide jaoks, kes teevad vähe tööd või ei tee üldse tööd. Kasutades kõrge toiteväärtusega sööta või heina on BasicCube sobiv ka töös olevatele hobustele.

Subli Sport

   Rikkalikult teravilja ja linaseemneid;

   Annab jõudu, vastupidavust ning kena läike;

   harrastus- ja võistlusspordihobustele ning -ponidele mõeldud sööt.

Subli® SportCube on rikkalik segu teraviljast ja muudest osistest, sisaldades rohkelt vitamiine, mineraale ja mikroelemente. Eriti sobiv keskmise töökoormusega hobustele ja ponidele ning puhkeperioodil või kerges töös olevatele hobustele, kes saavad toitainevaesemat koresööta. SportCube on väga hea energiaallikas ka noorte hobuste jaoks ning mitmekülgne kontsentraat.

Subli võistlussööt.

   Kuubikujuline teraviljasegu;

   rikastatud lisavitamiinide ja mineraalidega;

   täiuslik söödalisand.

Kõrge vitamiini-, mineraali- ja mikroelementide sisaldusega kuubikuteks pressitud teraviljasegu, millele on lisatud vajalikke aminohappeid. Sisaldab lisakogust C-vitamiini, mis on sporthobusele stressisituatsioonis vajalik. Väga kõrge energiasisaldusega, peamiselt teraviljatärklisel baseeruv sööt  võistlusperioodiks ning kehvas seisukorras olevatele hobustele, mis muudab positiivselt hobuse väljanägemist ning temperamenti. Subli® Competition & Top Line Cube sööt toimib hästi ka koos Subli® Energy Booster Mix seguga. Toimiv retsept tippspordis kasutatavatele ja musklis hobustele.

 

Orgaaniline segu

   orgaanilisest teraviljast valmistatud täisväärtuslik toidusegu;

   rikastatud ürtidega;

   mitmekülgne ja universaalne.

Subli Organic mix® koosneb SKAL standardile vastavatest orgaanilistest koostisainetest ning on rikkaliku teraviljasisaldusega universaalne segu nii tõu- kui sporthobuste tarbeks. Sööda kogus sõltub hobuse tüübist, east ja töökoormusest ning koresööda kogusest ja toiteväärtusest. Organic Mix ei sisalda geneetiliselt muundatud organisme (GMO) ning on rikastatud ürtidega.

Subli baassööt suure kuubiku vormis

   Ammendav toidulisa koresöödale;

   klassikaline suurus (8mm);

   universaalne sööt.

Põhisööt suuremas formaadis. Universaalne sööt kõigile hobustele ja ponidele, kes eelistavad suuremõõtmelisemat graanulit. Sööda kogus sõltub koresööda kogusest ning kvaliteedist ja  töökoormusest ning -iseloomust.

Ponide ja laminiidile kalduvate hobuste sööt

   Lisand toitainerikkale söödale ja heinale;

   rikkalikult vitamiine, mineraale ja mikroelemente;

   igat tüüpi hobustele ja ponidele.

Spetsiaalne graanul igat tüüpi hobuste ja ponide jaoks. Suure kiudainete-, vähese tärklise- ja madala proteiinisisaldusega sööt, mis sisaldab külluslikult vitamiine, mineraale ja mikroelemente. Kasulik täiendus heinale või muule kõrge toiteväärtusega koresöödale, sobilik igat tüüpi hobustele ja ponidele, sealjuures (seoses vigastustega) puhkeperioodil viibivatele hobustele. Ülierutuvatele ja tundlikele hobustele võib energiavajaduse tagamiseks Subli Pony & Laminitic Cube sööta anda ka koos Energy Booster Mix seguga, mis koos toitainerikka koresöödaga on sobiv lisand hästi juhitava sporthobuse kasvatamisel.

Suguhobuste sööt

    Sisaldab erinevaid lisandeid OC(D) vältimiseks;

   tõstab viljakust ja soodustab piima teket;

   tiinetele ja imetavatele märadele;

   tõuaretuseks ja täkkudele.

Subli Stud Cube on sööt tiinetele ja imetavatele märadele. Rõhk on pandud vitamiinidele, mineraalidele, mikroelementidele ning vajalikele aminohapetele, mida mära sel suurema koormusega perioodil eriti vajab. Sööt sisaldab ka lisandeid OC(D) vältimiseks. Subli Stud Cube on ideaalne sööt kasvueas varssadele, täkkudele ning madala toiteväärtusega koresööta saavatele hobustele ja ponidele, lisaks võib seda ajutiselt pakkuda ka väga kehvas seisukorras olevatele hobustele. Hobuste koresööt on sageli väga madala proteiinisisaldusega ning Stud Cube aitab tekkinud proteiinipuudust leevendada.

Sälgude sööt

    Rikastatud piima ja teraviljaga;

   sisaldab erinevaid lisandeid OC(D) vältimiseks;

   sobilik alates esimesest elunädalast.

Subli® Foal Cube on sobilik sööt varssadele nende esimesel eluaastal. Sööta võib pakkuda alates esimesest elunädalast, kuigi tavaliselt suudab mära varssa piisava piimakogusega varustada. Kui märal on piima liiga vähe või pole seda üldse, tuleb varssa aga spetsiaalselt toita. Lisasööt võib osutuda vajalikuks ka tõukasvatuse seisukohalt muude oluliste ainete manustamiseks nagu näiteks raud ja vask, mida mära piimas leidub vähe. Võõrutusperioodil on varsale vajalik söödakogus 2-3 kg ringis, et kindlustada optimaalne kasv ja vältida võimalikke haigestumisi, sealhulgas OC(D)-sse. Peale võõrutusperioodi tuleks Foal Cube söödale lisaks pakkuda toitaineterikast koresööta (rohtu, silo või heina), 10-12 kuu vanuse varsa puhul võib sööda välja vahetada Stud Cube sööda vastu.

Grain Mix+

    Madala proteiinisisaldusega täisväärtuslik segu 6-st erinevast teraviljast;

   Rikastatud vitamiinide ja mineraalidega;

   Lisaenergiat ja särtsakust andev.

Subli® Grain mix+ segu sisaldab 6 erinevat teravilja (kaer, mustkaer, oder, nisu, mais ja sorgo) ning  vitamiine, mineraale ja mikroelemente. Madala proteeini- ja kõrge energiasisaldusega kontsentreeritud sööt. Subli® Grain mix+ on melassivaba, mis teeb sellest sobiva sööda ka allergiliste hobuste tarbeks. Subli® Grain mix+ sööta võib kasutada koos Subli® Cube söötadega, eriti neil perioodidel, mil hobuste töökoormus kasvab.

 

Black Oats Mix

    3 erinevat teravilja, mustkaer, oder ja mais;

   lisand põhisöödale;

   annab jõudu ja parandab väljanägemist.

Põhiliselt mustkaerast ja odrast koosnev sööt maisi- ning taimeõlilisandiga. Segu ei ole mõeldud eraldi kasutatava söödana vaid lisandina mõne teise Subli® sööda juurde. Mustkaer annab hobusele erilist pingutust nõudvatel perioodidel (treening- ja  võistlusperioodil või katsete ajal) lisaenergiat ning jõudu.

Müsli puuviljadega

    Kergesti seeditav;

   rikastatud taimsete eeterlike õlidega;

   hobustele ja ponidele mõeldud maius.

Subli® ürtidega rikastatud müsli on luksuslik segu täisväärtuslikest toormaterjalidest, vitamiinidest, mineraalidest, mikroelementidest ning vürtsisegust. Tulemuseks on maitsev, kergesti seeditav ja igapäevasele toiduportsule lisaks või erilise maiusena antav segu, mis ei sobi hobuse või poni igapäevaseks ja ainsaks söödaks. Kõige eksklusiivsem müsli olemasolevate seas.

Müsli lutserniga

    Kergesti seeditav, kiudaineterikas;

   soodustab seedimist;

   ideaalne valivale sööjale.

 

Subli® lutsernimüsli on lutsernikiududega rikastatud toitev müslisegu, mis sobib lisasöödaks mõne teise Subli® toote kõrvale ning on sobiv võistlustel või teistel pingutustnõudvamatel hetkedel, mil kiudained hobuse jaoks vajalikuks võivad osutuda.

_____________________________________________________________________________

Subli rahustav sööt

    Kaera, melassi ja GMO vaba;

   rahustava toimega;

   allergilistele hobustele ja ponidele.

Subli® Calming and Allergy Mix töötati välja allergiliste reaktsioonide käes kannatavate hobuste ja ponide tarbeks – nähtus, mida tuleb ette üha sagedamini. Samuti puutume üha enam kokku kõrge kvaliteedi ent kange iseloomuga hobustega. Calming and Allergy Mix aitab sellistel hobustel lõõgastuda.

Subli® Calming and Allergy Mix on maitsev segu puhastest naturaalsetest toodetest, mis ei sisalda kaera, melassi ega GMO-organisme.

Kaeral on hobuseid ergutav toime, kuid on hobuseid ja ponisid, kes võivad kaera vastu allergilised olla. Sama kehtib melassi kohta. Paljud toorsöödad ja söödasegud sisaldavad ka liigselt suhkrut, mis võib vahel samuti allergilisi reaktsioone esile kutsuda. Subli® Cool Mix on vaba geneetiliselt muundatud organismidest (GMO) ning tulemuslik närviliste, pinges ja ärevate hobuste puhul. Sellele aitavad kaasa:

   Magneesium (närvid);

   B vitamiin (lihased);

   E vitamiin (lihased);

   trüptofaan (aju).

Kombineeritult korraliku talli ja täisväärtusliku koresöödaga muudab Subli® Cool Mix hobuse lõõgastunuks ning rahulikuks, kandes samas lisaks hoolt toitainete eest, mis on vajalikud hobuse kapjade, naha ja karvkatte eest hoolitsemisel. Nõnda sisaldab sööt kõike teie hobuse või poni jaoks tarvilikku.

Närviliste hobuste ja ponide rahustamiseks võite proovida veel:

   toiduna kasutada rohkelt kiudaineid sisaldavat toormaterjali nagu näiteks hein, silo või õled;

   pakkuda hobusele tavapäraselt vajaminevast kogusest enam energiat sisaldavat koresööta >1,2 kg kuivsööta 100 kg kehakaalu kohta. Selle võrra vähem tuleks pakkuda söödasegu;

   igapäevast regulaarset jalutamist – kõndi, latrist välja viimist, ratsutamist, äkilisi sööste;

   mitte pakkuda rohket suhkrut sisaldavaid tooteid nagu müslid, õunad jne;

   kindlakäelist ja rahulikku kohtlemist.

Andes hobusele koresööta ja Subli® Cool Mix segu, võib seda vajadusel täiendada lisaks ka  Subli® Seniors & Weight Gain Complete söödaga, mis aitab samuti stressi vältida.

 

Seniors & Weight Gain Complete

   koresööda ja söödakontsentraadi asendaja;

   leotada 1kg sööta 3 liitri vee kohta;

   hobustele, kel esineb probleeme hammastega, vanadele või viletsas seisukorras hobustele.

Subli® Seniors & Weight Gain Complete on spetsiaalsööt hobustele ja ponidele, kel on probleeme oma tavapärase sööda või koresööda nagu näiteks hein, silo, kuubikud, helbed, müsli jne manustamisega. Söömishäireid põhjustavad reeglina probleemid hammastega. Hobused ja ponid vajavad oma heaolu ja tervise säilitamiseks igapäevaselt teatud kogust koresööta, mida on tarvis piisavalt peenestada – kui mingil põhjusel (nt halbade hammaste tõttu) seda ei juhtu, tekivad tõsised terviseprobleemid ning hobuse/poni seisund halveneb kiirelt. Seetõttu peate te hobuse või poni omanikuna vajadusel abinõud koheselt tarvitusele võtma.

Subli® on välja töötanud spetsiaalse Subli® Seniors & Weight Gain Complete sööda, mis asendab nii koresööta kui kontsentreeritud sööta ning on nõnda tarbitav ka ainsa toiduna. Sööt sobib nii hobustele kui ponidele (ka tõsiste hambaprobleemidega loomadele) ning on kergesti seeditav. Põhimõtteliselt pole sellele komplekssöödale vaja midagi enamat lisada ega täiendavaid segusid anda. Seni, kuni hobune või poni vähegi närida suudab, on siiski soovitatav sööda kõrvalt  heina/silo/lutserni andmist jätkata, sest oluline on ka mälumisliigutuste olemasolu ise, isegi kui koresööta olulistes kogustes ei tarbita.

Subli® Seniors & Weight Gain Complete sööta (umbes 1 kg sööta 100 kg kehakaalu kohta päevas) tuleb enne hobusele/ponile andmist vees leotada (1 kg 3 liitri vee kohta) vähemalt 6 tundi enne söötmist. Ideaalis tuleks loomale anda vähemalt 4 toiduportsu päevas, mis tähendab, et likku tasub järgmise päeva sööt panna juba eelmisel õhtul.

Seniors & Weight Gain Complete on valmistatud nõnda, et toorkiud on selles säilinud tervena ja nõnda edendab sööda kasutamine käärsoole ja sisikonna toimimist, parandades ühes sellega  ka hobuse heaolu. Subli® on välja valinud spetsiaalsed toorained, need omavahel sobivas vahekorras seganud, ning lisanud söödakoguseid arvestades segule sobival hulgal mineraale, mikroelemente ning vitamiine, luues nii vanade ja eakate hobuste ja ponide jaoks tervikliku sööda. Kui hobust või poni jätkuvalt kasutatakse või tehakse temaga regulaarselt tööd, võib vajalikuks osutuda ka lisatoetus. Lugege kasutusinstruktsioone söödakotilt.

Seniors & Weight Gain Complete sööta  kasutatakse (alati leotatuna) veel näiteks selliste hobuste ja ponide puhul, kel esineb sageli probleeme tervise või lihaskoega, samuti kompenseerimaks madalat kvaliteeti või puudujääke koresööda osas. Sööt võib aidata ka koolikute käes vaevlevaid ning teisi erinevate toitumisprobleemidega hobuseid. Samuti sobib see ravimite manustamiseks.

 

Lisaenergia segu

 Subli® Energy Booster Mix on Subli® BV spetsiaaltoit, hobuste ja ponide kontsentreeritud ja energiarikas toidulisand, mis sisaldab rikkalikult taimeõlisid ning erinevaid vajalikke rasvhappeid.

Sobib ideaalselt:

   tippspordis rakendatavatele hobustele;

   hobustele, kel esineb probleeme lihaskoega;

   pinges olevatele/ülierutuvatele hobustele;

   viletsas seisukorras olevatele hobustele;

   koolikute käes kannatavatele hobustele;

   eakatele hobustele;

   toiduportsudele lisatava õli asendajana;

   tugevdab vastupanuvõimet;

   tõstab nii märade kui täkkude viljakust.

Subli® Energy Booster Mix sisaldab lisaks teistele koostisainetele kolme tüüpi taimeõli – linaseemneõli, sojaõli ja kookosõli. Selline koostis pakub ainulaadset segu erinevatest rasvhapetest, pöörates erilist tähelepanu eeterlikele rasvhapetele ja aidates nõnda sooritust parandada. Subli® Energy Booster Mix on suurepärane asendus tavapäraselt kasutatavatele õlidele. Oluline lisaeelis on seegi, et Subli® Energy Booster Mix segu toime on teaduslikult tõestatud: hobused seedivad õlisid kegesti ning peale segu regulaarset kasutamist ning ainevahetuse kohanemist märkate te treeningtulemuste paranedes peagi, et:

   hobune tuleb ülesannetega paremini toime;

   hobune muutub sitkemaks ja visamaks;

   hobust ei vaeva enam (lihaste) jäikus;

   hobune on rahulikum.

 

Õli eelised tärklise ning suhkru ees, mis samuti organismi energiaga varustavad, on:

   õli imendumine peensooles on hea;

   õli sisaldab palju energiat, seega vajatakse seda koguseliselt vähem;

   lihased põletavad energia tootmisel rohkem rasvhappeid;

   laktaati on veres vähem;

   glükogeenivarud;

   väheneb risk seedehäirete tekkeks.

Erinevate eesmärkideni jõudmiseks vajatakse erinevas koguses Subli® Energy Booster Mix segu, parimate tulemuste saavutamiseks on soovitatav kasutada tasakaalustatud toidunormi, mis on kooskõlas oludest tulenevate vajadustega. Tippspordis rakendatavad hobused vajavad kindlat kogust energiavarusid, suhkrut, tärklist, toorkiude ja eeterlikke õlisid koos piisava hulga mineraalide, vitamiinide ning mikroelementidega. Samuti peab sobiv olema toidu proteiinisisaldus ning -kvaliteet.

Üldised toitumisnõuanded:

   pakkuge alati piisaval hulgal koresööta, vähemalt 1kg 100 kg kehakaalu kohta;

   kasutage 0,4 kuni 1 kg toidukontsentraati 100 kg kehakaalu kohta, sõltuvalt koresööda kvaliteedist ning kogusest ja töö iseloomust ning koormusest;

   lisage 50-150 grammi Subli® Energy Booster Mix sööta 100 kg kehakaalu kohta – veenduge, et koguratsioon sisaldaks piisaval hulgal proteiini. See on ka esimene piirav tegur.

Lucerne – Subli® lutsern koos taimeõliga

    Ei sisalda melassi;

   ideaalne energiaallikas;

   vähem tolmu.

Prantsuse päikesekuivatatud lutsern koos taimeõliga on spetsiaalselt hobuste jaoks välja töötatud kombinatsioon. Proteiinisisaldus on tänu lutserni proteiinirikaste lehtede filtreerimisele madalam kui teistes samalaadsetes toodetes. Peente toiduosiste sidumiseks (et tekiks vähem tolmu) on kasutatud taimeõli, mis on hobuste jaoks ideaalne energiaallikas. Prantsuse päikesekuivatatud lutsern sisaldab enam energiat ning vähem proteiini kui teised lutsernitooted ning sobib seetõttu kõigile hobusetüüpidele. Lisaeeliseks on asjaolu, et lutsern ei sisalda suhkrut ega melassi kuid sisaldab kaaliumi. Olles harjunud söötades kasutatava melassi magusa maitsega, peab hobune esimestel päevadel lutserniga kohanema.

Lutsern on sobilik hakketoit kõigi hobuste jaoks, eeskätt noortele, umbes aastastele hobustele ja ponidele, tiinetele ja imetavatele märadele, täkkudele, sporthobustele ning eakatele hobustele.

Pakkudes lutserni lisandina muu koresööda juurde, on optimaalseim koresööda asendamine lutserniga suhtes 1:1-le ehk asendades näiteks 2kg koresööta 2kg lutserniga, mida pakutakse koos söödakontsentraadiga jagatuna kahele toidukorrale.

Eelised on:

   kontsentraati ei sööda nii ahnelt;

   annab põhjust rohkem mäluda – tekib rohkem sülge;

   maitsev ja vaheldusrikas toit;

   hea kaltsiumiallikas;

   lisavitamiinid;

   hea jõuallikas

Toetab kõiki hobuse tervist ja heaolu mõjutavaid tegureid.

Koresööta tuleks kokkuvõttes pakkuda umbes 1kg 100 kg kehakaalu kohta, täiendades seda söödakontsentraadiga. Kontsentraadi tüüp ja kogus sõltub hobuse suurusest ning tehtava töö iseloomust.

Allergy Mix

Allergy Mix on Novel’i ja Subli Cure® BV poolt spetsiaalselt välja töötatud sööt Eczit-i ravikuuri aegseks ja järgseks perioodiks. Eczitit kasutatakse paljudel hobustel esineva suvise ekseemi tõttu, mille järel tuleb kindlustada terve karvkatte taastumine. Allergy Mix aitab hobuse seisundil ravikuuri ajal ja selle järgselt paraneda, ning on Eczit-i ravikuuriaegse spetsiaalsöödana tänu oma koostisele (kaerad, mustkaer, oder, nisu, sorgo + mineraalid, taimeõli, allergiasegu, ilma melassita) täiesti unikaalne.

Uuringud näitavad, et  Subli® Allergy Mix seguga:

   on hobune paindlikum ning liikuvam;

   hobusega on kergem ümber käia;

   sõnniku kvaliteet paraneb.

 

NB! Allergy Mix ei asenda Eczit-i ravikuuri vaid kõigest toetab seda.

Subli® Semit Speciaalmix sisaldab kõiki vitamiine, mineraale ja mikroelemente.

Subli Treat

 Erinevad maitsed: porgand, ürdid, metsamarjad, õun ja küüslauk.

Tervislikuim ning parim tasu sinu hobusele või ponile. Subli Treat on ülimaitsev vitamiinidega rikastatud maius, mis on pakendatud mugavasse ämbrisse.

Slobber

    eksklusiivne kergesti seeditav kört;

   rikastatud ürtide ning linaseemnetega;

   iganädalane maius.

Tõeline maius kõigile hobustele ja ponidele. Subli® Wet Feed jahuvormis sööt koosneb looduslikest puhastest toorainetest ja linaseemnetest ning on rikastatud ürtidega. Toode tuleb segada kuuma veega suhtes 1:1-le ning tulemuseks on maitsev kört, mis maitsvusele lisaks on ka tervislik. Sobilik ka ravimite manustamiseks.

Mineraalid ja vitamiinilisandid

Lisaks söötades sisalduvatele spetsiaalsetele toitainetele nagu mineraalid, mikroelemendid ja vitamiinid, sisaldab Subli® tootevalik veel kaht lisandit: Subli® Breeding Minerals ja Subli® Sport Minerals. Subli tooted sisaldavad tasakaalustatud segu mineraalidest, mikroelementidest ja vitamiinidest, mis on vajalikud tervete, tugevate ja viljakate hobuste kasvatamiseks ning mis tagavad hea soorituse. Söödad sisaldavad parimaid, viimase generatsiooni mikroelemente, mis annavad optimaalsemaid tulemusi: Subli® Breeding Minerals märadele, varssadele, täkkudele ja noortele hobustele ning Subli® Sport Minerals sporthobuse tervise eest hoolitsemiseks pikaajalise ja intensiivse töö käigus. Subli® Sport Minerals sisaldab lisaks vitamiinidele ja mikroelementidele ka keha niiskustasakaalu stabiliseerida aitavaid elektrolüüte, mis vähendab tõsise pingutusega kaasnevaid muutusi soolestiku mikroflooras ja seedeprotsessis. Neil Subli® toodetel on spetsiaalse struktuuriga graanulid, söödad on eriti maitsvad, tekitavad vähem tolmu ning on kasutajasõbralikud. Subli® Horse Minerals tooted on täiuslikud, sisaldavad õiges suhtes ja sobivas vormis koostisosi ning annavad kasutusel optimaalseima tulemuse.

 

Subli® Breeding Minerals:

   Subli® Breeding Minerals sisaldab sobival hulgal mineraale, mikroelemente ja vitamiine;

   annab panuse läikiva karvkatte ja tervete tugevate jalgade eest hoolitsemisel;

   tugevdab tervist ja vastupanuvõimet ka haigusjärgsel perioodil, rikkaliku ja kehvapoolse koresööda puhul, karjatamisperioodil;

   tõstab märade viljakust ning toetab veel sündimata varsa arengut;

   tiinuse lõppjärgus olevate märade puhul annab võimaluse varakult alustada varsa vastupanuvõime kasvatamisega ja OC vältimisega;

   toetab täkkude õige kehahoiaku arengut ning aitab kujundada tugevat ja paindlikku jalgade tööd;

   aitab kaasa varssade ja noorte (umbes aastaste) hobuste tervislikule kasvule, liigeste ja luustiku arengule ning vähendab riski OC ja OCD tekkeks.

 

Toidukorral lisatav soovituslik kogus:

   täiskasvanud märad (0-8 kuud tiined) – 100 grammi päevas;

   tiinuse lõppjärgus olevad märad (alates kaheksandast tiinuskuust) – 100-150 g päevas;

   imetavad märad – 100 grammi päevas;

   täkud – 100 grammi päevas;

   varsad, ponid ja aastased loomad – 50-70 grammi päevas.

 

Subli® Sport Minerals:

   sporthobuste kiireks taastumiseks peale intensiivset treening- ja tööperioodi;

   aitab kaasa tugevate luude ja paindlike liigeste arengule;

   tugevdab tervist ja vastupanuvõimet stressirohketes situatsioonides ja  intensiivsel treening- ja tööperioodil;

   sobib tarvitamiseks koos toitainevaese koresööda ja teraviljaga – energiarikas sööt;

   stabiliseerib elektrolüütide abil keha niiskustasakaalu peale pingutust ja tugevat higistamist;

   hobune muutub sitkemaks ja visamaks;

   vähendab tundlikkust koolikute suhtes;

   annab oma panuse läikiva karvkatte ja tervete tugevate jalgade eest hoolitsemisel;

   Subli® Sport Minerals lisandi soovitatav kogus sisaldab sobival hulgal ja õiges suhtes mineraale, mikroelemente ja vitamiine;

   Subli® Sport Minerals sobib hästi energiavaese ja -rikka koresööda puhul, energiarikaste teraviljaportsude juurde ning lisandina toiduportsudele, mis koosnevad ühest tootest ja koresöödast.

 

Toidukorral lisatav soovituslik kogus:

Enne pingutust Pärast pingutust
Täiskasvanud hobused 100 grammi 150 grammi päevas
Ponid 50 grammi 75 grammi päevas